Koncert Jubileuszowy Nutek i Biebrzy

sobota, Lipiec 26, 2014
Autor: Marek Nowicki

W tym roku mija 50 lat od pierwszego występu “Nadbiebrzańskich Nutek”. Razem z „Nutkami” inny, nieco młodszy Zespół Pieśni i Tańca „Biebrza” świętował dziś swoje 28 urodziny.nuta
Pięć­dzie­siąt lat temu w 1964 roku odbył się pierw­szy kon­cert dzie­cię­cego zespołu „Nad­bie­brzań­skie Nutki” a 28 lat temu powstał Zespół Pie­śni i Tańca „Bie­brza”. 
Z tej oka­zji w GOK-u odbył się uroczysty Koncert Zespołu „Nad­bie­brzań­skie Nutki” i Zespołu Pie­śni i Tańca „Bie­brza”. W koncercie w większości programu wystąpili dawni członkowie obu zespołów. Soliści z pierwszego składu „Nadbiebrzańskich Nutek” i dawni tancerze z „Biebrzy z lat dziewięćdziesiątych.
Kon­cert jubi­le­uszowy miał formę bene­fisu Janiny Gra­bow­skiej, zało­ży­cielki Zespołu Pie­śni i Tańca „Bie­brza”, koń­czą­cej w tym roku pracę z zespo­łem „Bie­brza” i Adama Gra­bow­skiego pro­wa­dzą­cego od 45 lat „Nad­bie­brzań­skie Nutki” i kie­row­nika muzycz­nego „Biebrzy”.

[nggallery id=895]

Tag:

5 komentarzy do “Koncert Jubileuszowy Nutek i Biebrzy”

 1. edward

  Potem kierownictwo Nutek przejmuje Pan A. Grabowski i to z wieloma sukcesami trwającymi do dzisiaj. Dzielnie Go wsparła Pani Janina tworząc ” Biebrze”- eksponującą młodzież Tanecznie uzdolnioną .Młodzi Goniądzanie to artystyczne diamenty , a dzięki wytężonej pracy opiekunów – instruktorów tworzą się brylanty w demonstrowaniu polskiego folkloru i nie tylko .Państwu Janinie i Adamowi Grabowskim gratuluję osiągnięć i życzę dużo zdrowia , szczęścia , codziennej radości i satysfakcji w kontynuowaniu pracy zespołów . Dzięki Jubileuszom Nutek i Biebrzy głośno promuje się Goniądz drogą internetową nie tylko w Polsce , ale i za granicami .

  #1176
 2. edward

  Rok 1964 , 10 lat istnieje powiat moniecki , odbywają się różne uroczystości , rocznice – zespoły trzeba sprowadzac z zewnątrz [ m.inn.autentycznych górali , których wielu służyło w Osowcu , również kwartet “rewelersów ‘] I nagle BOMBA w L.O. Goniądz powstał wspaniały zespół “Nutki Nadbiebrzanskie” w niedługim czasie rozchwytywany na imprezy w województwie i nie tylko . Pani L. Drugowiec świeżo po studiach muzycznych potrafiła odkryć uzdolnioną muzycznie młodzież i dotrzeć do rodziców .Sukcesy również w konkursach krajowych G. Szymkiewicz , J .Kuczyńskiego , J.Sobolewskiego i.inn .

  #1175
 3. Małgorzata

  Dziękujemy Państwu Grabowskim za wszystko; za czas który pięknie wypełniał i dopełniał “licealne życie”, za niezapomniane chwile spędzone, na wspólnym spędzaniu czasu ,w Rodzinie ,jaką był ZESPÓŁ BIEBRZA; za szansę(pamiętacie ,że to były prawdziwe castingi do Zespołu??!)uczestniczenia w “kawałku” KULTURY!!
  Pani Jasiu, szczególnie gorąco dziękujemy Pani za SERCE, za to ,że zawsze była Pani dla Nas jak Matka, czuła i opiekuńcza, a przede wszystkim wyrozumiała (jak coś nie wychodziło)i cierpliwa(szczególnie na próbach gdzie każdy miał akurat coś ciekawego do powiedzenia!!!)
  Panie Adamie dziękujemy za ten i wcześniejsze JUBILEUSZE, bez Pana ,ani rusz…..!!!
  A Wam Drogie Koleżanki i Koledzy z Zespołu dziękujemy za fajnie i wesoło spędzony czas, “kiedyś i dziś” i za to ,że się nie zmieniacie!!!!!i kiedy się spotykamy jest zawsze swojska atmosfera. Dzięki i buźka!!
  Małgorzata i Mariola (Rosińskie)
  P.S. Pod tym na pewno podpisałyby się wszystkie Biebrznięte i Biebrznięci od 1986 aż do 2014.

  #1174
 4. Bożena

  Niepowtarzalny koncert, niepowtarzalna atmosfera!
  Podziwiam ludzi, którym “chciało się” przyjechać na ten koncert z całej Polski, by współtworzyć tę atmosferę.
  Dziękuję Pani Jasi i Panu Adamowi Grabowskim za krzewienie miłości do muzyki, tańca i śpiewu (ogólnie pojmowanego).

  #1173
 5. Adam Grabowski

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego koncertu jubileuszowego: wykonawcom za włożony ogromny wysiłek, wysoki poziom artystyczny oraz za tyle miłych słów i podziękowań pod naszym adresem a goniądzkiej publiczności za wspaniałą atmosferę i wyjątkowe zainteresowanie koncertem. Specjalnie podziękowania składamy Panu Markowi Nowickiemu za profesjonalny przekaz medialny. Dzięki Panu Markowi kulturę naszej małej ojczyzny jaką jest kochany Goniądz można obejrzeć na całym świecie! Adam i Janina Grabowscy.

  #1171

Kalendarz Świąt Nietypowych

17 czerwca 2019
Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszami

Archiwa