Pożegnanie Księdza Marcina

piątek, Sierpień 15, 2014
Autor: Marek Nowicki

„Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem” (Koh 3,1).
marcin
Dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwanym Świętem Matki Bożej Zielnej, stał się jednocześnie ważnym dniem w naszej parafii, który na długo zapadnie w pamięci wiernych. Wśród zbóż, ziół i kwiatów przyszło nam żegnać ks. Marcina Pyłko, który po trzyletniej posłudze odchodzi do Parafii w Juchnowcu.

W tym krótkim czasie Ks. Marcin dał się poznać jako wspaniały kapłan i człowiek chętny do pracy na różnych płaszczyznach życia parafialnego, począwszy od założenia drużyny harcerskiej, reaktywacji działania scholii, poprzez pomoc grupom modlitewnym, a także organizację pielgrzymek i wyjazdów formacyjnych oraz działalność aktorską. Co tydzień na naszej stronie internetowej zamieszczał ogłoszenia parafialne, a także pisał okolicznościowe artykuły.
Stąd dziś, przy pożegnaniu Ks. Marcina, nie zabrakło ciepłych słów wdzięczności od poszczególnych delegacji, kwiatów, ukradkiem wycieranych łez i serdecznych wzruszeń.
Wdzięczni jesteśmy Bogu, że dzięki jego woli mogliśmy wzrastać wspólnie w wierze i cieszyć się obecnością wśród nas Ks. Marcina, któremu życzymy wielu łask Bożych i opieki Najświętszej Maryi Panny.
[nggallery id=902]
Nie mówimy żegnaj, lecz do zobaczenia. Wiedz, że zawsze będą dla Ciebie otwarte serca, drzwi naszej świątyni i naszych domów.

Tag:

3 komentarze do “Pożegnanie Księdza Marcina”

 1. Danuta, USA

  Dzięki serdecznemu koledze z dzieciństwa i magii internetu obejrzałam właśnie z łezka w oku film z pożegnania. Nawet bardzo krotki kontakt z Ks.Marcinem, podczas uroczystości pogrzebu Taty, pozwolił mi odkryć w Nim człowieka o wielkiej kulturze i wrażliwości.
  Niech otoczą Księdza nowe przyjaźnie, szacunek ludzi i miłość dzieci.
  Z głębi serca życzę dalszych sukcesów… .

  #1181
 2. edward

  Władza Goniądza powinna zatrzymywać utalentowanych społeczników i zabiegac o Ich pozyskiwanie .Ks. Marcinowi życzę sukcesów w pełnieniu nowych wyzwań.

  #1180
 3. Bożena

  Parafia Św. Agnieszki w Goniądzu to moja rodzinna parafia. Odwiedzając rodziców w niedalekiej wsi bywałam na mszach odprawianych przez ks Marcina. Były to wyjątkowe msze, które utkwiły mi w pamięci. Jego kazania,entuzjazm,zaangażowanie,kontakt z wiernymi ożywiły parafę. Człowiek od Boga…

  #1178

Kalendarz Świąt Nietypowych

22 kwietnia 2019
Dzień Ziemi
Światowy Dzień Pieczarek

Archiwa