Będzie II tura

poniedziałek, Listopad 17, 2014
Autor: Sławomir Moczydłowski

W tym roku ewidentnym przegranym wyborów jest system teleinformatyczny zliczający głosy. Pomimo upływu czasu i pracy komisji wyborczych nadal nie są znane oficjalne dane.
2014
Ze wstępnych informacji wynika, iż w Goniądzu odbędzie się druga tura wyborów, do której przeszli: aktualny Burmistrz Tadeusz Kulikowski, który otrzymał 904 głosy oraz Mariusz Ramatowski z 705 głosami. Trzecie miejsce z wynikiem 678 głosów zajął Jarosław Popowski.
II tura odbędzie się już za dwa tygodnie – 30 listopada.
W Radzie Miejskiej zasiądzie 15 radnych, z których sześciu to osoby wybrane po raz pierwszy. Skład przedstawia się następująco:

Okręg – Granice okręgu – Imię nazwisko radnego
MIASTO GONIĄDZ:
1 – Bednarska, Demokratyczna, Kwiatowa, Nowy Świat, Ogrodowa, Różana, Rybacka , Słoneczna, Słowackiego – Sosnowski Zbigniew
2 – Dolistowska, Gęsia, Grodzieńska, Jadźwingowska, Jagiellońska, Nadbiebrzańska, Polna, Sadowa, Spółdzielcza, Świętej Rozalii, Wojska Polskiego – Moczydłowski Sławomir
3 – Kąpielowa, Kościuszki 1-24B , nieparzyste: 27-37, oraz numery 38-72, Majora Węgielnego, Plac 11 Listopada, Stary Rynek – Harasiuk Krzysztof
4 – Kościuszki parzyste: 26-34B – Pawełkowski Andrzej
5 – Konstytucji 3 Maja, Mickiewicza, Mostowa, Piotra z Goniądza, Podgórna, Społeczna, Szpitalna, Wincentego Witosa – Karłowska Barbara
GMINA GONIĄDZ:
6 – Łazy, Szafranki Wojtówstwo – Szklanko Grzegorz
7 – Dawidowizna, Doły, Mierkienniki – Jędrzejczak Tomasz
8 – Klewianka – Kolenda Leon
9 – Białosuknia, Piwowary – Bujnowski Józef
10 – Smogorówka Dolistowska, Wroceń – Wojtach Franciszek
11 – Krzecze, Smogorówka Goniądzka – Konaszewski Waldemar
12 – Budne, Osowiec-Twierdza, Płochowo, Wólka Piaseczna – Dworakowski Bogdan
13 – Osowiec – Zyskowski Grzegorz
14 – Downary, Downary Plac, Olszowa Droga, Owieczki – Dzięgielewski Henryk
15 – Kramkówka Duża, Kramkówka Mała, Uścianek – Pisanko Ryszard

Do Rady Powiatu weszli:
1. Magnuszewski Marian (Polskie Stronnictwo Ludowe)
2. Kitlas Wiesława (Polskie Stronnictwo Ludowe)
3. Chmielewski Jarosław (Polskie Stronnictwo Ludowe)
4. Zalewski Wojciech (Polskie Stronnictwo Ludowe)
5. Popowski Jarosław (Polskie Stronnictwo Ludowe)
6. Zabielski Jan (Prawo i Sprawiedliwość)
7. Dembowski Zbigniew (Prawo i Sprawiedliwość)
8. Kraszewska Elżbieta (Prawo i Sprawiedliwość)
9. Piekutowski Sławomir (Prawo i Sprawiedliwość)
10. Jaworowski Dariusz (Chrześcijańskie Porozumienie Samorządowe)
11. Kulikowska Joanna (Chrześcijańskie Porozumienie Samorządowe)
12. Jabłoński Marian (Chrześcijańskie Porozumienie Samorządowe)
13. Falkowski Krzysztof (BMN2014)
14. Sidorski Robert (BMN2014)
15. Kamiński Daniel (BMN2014)
16. Linko Paweł (Dobro Wspólne)
17. Wiatr Artur (Dobro Wspólne)

W Radzie Powiatu Monieckiego Gminę Goniądz reprezentować będzie 3. radnych: Kulikowska Joanna, Popowski Jarosław i Wiatr Artur.
Taki układ wynika w dużej mierze z niskiej frekwencji wyborczej w gminie Jaświły, z której do powiatu dostał się tylko Dembowski Zbigniew.

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

14 listopada 2018
Dzień Seniora
Światowy Dzień Chorych na Cukrzycę

Archiwa