Uroczyste obchody Dnia Sołtysa

czwartek, Marzec 12, 2015
Autor: Ewa Niemotko

Z okazji obchodzonego w Polsce Święta Sołtysa, w dniu 12 marca Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, wspólnie z Burmistrzem Goniądza spotkało się z sołtysami z gminy Goniądz.
soltys
Spotkanie z sołtysami zostało zainicjowane przez moniecką Policję przy aktywnym wsparciu Burmistrza. W spotkaniu udział wzięli: Komendant Powiatowy Policji w Mońkach i jego Zastępca, Kierownik Posterunku Policji w Goniądzu, Burmistrz Goniądza oraz niemal wszyscy zaproszeni sołtysi z gminy Goniądz.

Ogłoszenia i reklama na Szuwarach

Zebranie uroczyście rozpoczął i złożył życzenia z okazji Święta Sołtysa Burmistrz, który podziękował wszystkim obecnym za owocną współpracę, wręczając każdemu imienny list gratulacyjny. Następnie głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Mońkach, przedstawiając stan bezpieczeństwa na terenie gminy Goniądz, na tle powiatu monieckiego. Wyjaśnił specyfikę pracy policjantów przy zabezpieczaniu imprez masowych i zgromadzeń, które w Goniądzu, z uwagi na jego walory turystyczne, są często organizowane.
Poruszył kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i tematykę związaną z szeroko rozumianą profilaktyką. Podkreślił również znaczącą rolę sołtysa, który pełni funkcję łącznika pomiędzy mieszkańcami, a organami administracji samorządowej.
[nggallery id=972]
Wykorzystując uroczyste spotkanie Komendant Powiatowy Policji w Mońkach złożył serdeczne podziękowania Burmistrzowi Goniądza za okazane dotychczas wsparcie działań Policji.
Podsumowaniem spotkania było uzupełnienie przygotowanych przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Goniądzu specjalnych ankiet dotyczących zagrożeń i poczucia bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania.
Zebranie cieszyło się dużym zainteresowaniem przybyłych sołtysów, którzy na zakończenie otrzymali od funkcjonariuszy symboliczny upominek, w postaci opasek odblaskowych.

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

26 czerwca 2019
Dzień Zapobiegania Narkomanii
Międzynarodowy Dzień Narodów Zjednoczonych na rzecz Wsparcia Ofiar Tortur
Dzień Karty ONZ

Archiwa