Pożar na Dolistowskiej

środa, Marzec 25, 2015
Autor: Marek Nowicki

24 marca 2015 r. około godziny 13.20 zastęp GCBA z OSP Goniądz został wezwany do pożaru trawy przy ulicy Dolistowskiej w Goniądzu.
trawyPodczas prowadzenia działań związanych z gaszeniem pożaru zauważono leżącego na łące mężczyznę – właściciela gospodarstwa. Po sprawdzeniu stanu poszkodowanego strażacy podjęli wdrożenie procedur resuscytacji. Po przybyciu Pogotowia Ratunkowego poszkodowany został przekazany Zespołowi PRM. Mimo intensywnych prób przywracania funkcji życiowych lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Na miejsce zdarzenia przybył patrol Policji oraz Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Mońkach. Akcję w której udział brało: GCBA 5/32 z OSP Goniądz, SLOp z KP PSP Mońki, zakończono około godziny 14.40

więcej na osp.goniadz.pl

Apel Policji – Nie wypalajmy traw!

Tylko w przeciągu ostatniego tygodnia na terenie naszego powiatu doszło do kilku zdarzeń, w których wypalanie trawy, przyczyniło się do powstania niebezpiecznych sytuacji.
Wczoraj w gminie Trzcianne ogień zajął nie tylko trawy, ale również budynki gospodarcze. Bezmyślność tę rozliczy teraz sąd, do którego zostanie złożony wniosek za popełnione wykroczenie. Pozostałe przypadki wypalania traw miały miejsce w gminie Goniądz. Ci sprawcy podpalenia zostali ukarani mandatem karnym przez policjantów.

Każdego roku wiosną dochodzi do wielu pożarów związanych z wypalaniem traw i nieużytków. Wypalanie traw stanowi poważne zagrożenie dla ludzi, zwierząt, lasów, zabudowań gospodarczych czy domów mieszkalnych. Podczas pożaru powstaje duże zadymienie, które jest szczególnie niebezpieczne dla osób przebywających w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zdarzenia, z uwagi na możliwość zaczadzenia. Wypalanie traw w miejscach przylegających do szlaków komunikacyjnych może prowadzić do powstania groźnych w skutkach wypadków i kolizji drogowych, z uwagi na duże zadymienie zmniejszające widoczność na drogach.

Wobec tak niszczącego żywiołu, jakim jest ogień, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach apelują o rozsądek i nie wypalanie roślin na łąkach, pastwiskach, skarpach czy nieużytkach. Pamiętaj – zanim podpalisz, zastanów się, czy przez swoją bezmyślność nie narazisz życia swojego i innych!

WYPALANIE TRAW JEST NIEBEZPIECZNE I NIEDOZWOLONE!
Artykuł ze strony http://www.monki.policja.gov.pl/

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

17 czerwca 2019
Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszami

Archiwa