Sezon na szczupaka

piątek, Kwiecień 24, 2015
Autor: Marek Nowicki

Maj to miesiąc wędkarzy. Od 1 maja sympatycy połowów szczupaka ruszą nad wodę, by złowić pierwszego w tym sezonie drapieżnika.
szczupak
Szczupak obok suma niekwestionowanego króla Biebrzy jest największym jej drapieżnikiem.
Poluje na wszystkich przedstawicieli fauny wodnej: mniejsze ryby, owady, płazy czy wodne ptaki.
Koniec okresu ochronnego jest początkiem kolejnych zmagań z tą wyjątkową rybą. Długi, majowy weekend jest więc wyjątkowo ważny dla wędkarzy.
Przypominamy że z dniem 1 stycznia 2015 r. obowiązuje Zarządzenie nr 20/2014 Dyrektora BbPN w sprawie Regulaminu do udostępniania Biebrzańskiego Parku Narodowego do amatorskiego połowu ryb.

Regulamin udostępniania BpPN do amatorskiego połowu ryb.pdf

Za udostępnienie Parku do wędkowania pobierana jest opłata w formie licencji na amatorski połów ryb. Za połów 1-dniowy oraz 14-dniowy można wnieść opłatę przekazem pocztowym na adres: Biebrzański Park Narodowy, Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz lub przelewem bankowym (adres j.w.) na nr konta: Bank Gospodarstwa Krajowego Oddział w Białymstoku 10 1130 1059 0017 3397 2620 0006, z dopiskiem: “imię i nazwisko łowiącego, opłata za połów ryb w dniu/dniach …………………….”.
W obu przypadkach należy mieć przy sobie dowód wpłaty (wraz z kartą wędkarską) i okazać na żądanie Służb Terenowych Parku.
Czekamy na Wasze majowe zdjęcia i filmiki ze szczupakami, życzymy udanych łowów i „połamania kija”.

Tag: ,

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

20 czerwca 2019
Światowy Dzień Uchodźcy

Archiwa