Dzień Godności w OREW

czwartek, Maj 7, 2015
Autor: Marek Nowicki

5 maja to Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. downary
Już po raz trzeci Ośrodek Rehabilitacyjno–Edukacyjno-Wychowawczy w Downarach świętował Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Do Ośrodka uczęszcza ośmioro wychowanków w wieku od 7 do 19 lat upośledzonych umysłowo w stopniu znacznym i głębokim z gmin: Mońki, Jaświły, Goniądz, Trzcianne i Knyszyn.
Celem obchodów Dnia Godności jest podkreślenie, że niepełnosprawność intelektualna nie może być przyczyną dyskryminacji i wykluczenia żadnego człowieka.
Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz powiatowych i gminnych oraz instytucji z powiatu monieckiego.
„Wychowankom i ich rodzinom życzę, aby otaczający świat był przyjazny i ciepły.” – powiedział w swoim przemówieniu starosta powiatu monieckiego, Andrzej Daniszewski.
W części artystycznej oprócz wychowanków Ośrodka udział wzięli: uczniowie Szkoły Podstawowej w Downarach, uczennice Szkoły Muzycznej, zespół „Mikroklimat” oraz dziewczęta z Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej z Goniądza.
Dyrektor Ośrodka, Elżbieta Tyborowska, rozdała nagrody i wyróżnienia dla uczestników konkursu plastycznego pt. „Niepełnosprawni – szczęśliwi wśród nas.”
Wszystkim, którzy wspierają rozwój Ośrodka, wychowankowie wręczyli własnoręcznie wykonane serca oraz podziękowania.
Uroczystość zakończył pokaz gigantycznych baniek mydlanych.
[nggallery id=999]
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Downarach jest niepubliczną specjalistyczną, wielofunkcyjną placówką prowadzoną przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Mońkach.
Ośrodek przeznaczony jest dla wychowanków w wieku od 3 do 25 roku życia, którzy wymagają kompleksowej, wielodyscyplinarnej pomocy rehabilitacyjno-edukacyjnej świadczonej w odpowiednich warunkach i z opieką dostosowaną do stanu psychofizycznego i wieku.
Uroczyste otwarcie OREW w Downarach odbyło się 19 października 2012 r.

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

24 maja 2019
Dzień Cyrylicy
Europejski Dzień Parków Wodnych
Dzień Działacza Kultury i Demokracji Lokalnej

Archiwa