Goniądzki Jarmark

poniedziałek, Czerwiec 8, 2015
Autor: Marek Nowicki

W niedzielę 7 czerwca Stary Rynek w Goniądzu po raz kolejny zapełnił się straganami.
wata
Gminny Ośrodek Kultury w Goniądzu i Urząd Miejski dołożyli wszelkich starań, aby asortyment na Goniądzkim Jarmarku rękodzieła i zdrowej żywności był zróżnicowany.
Nie zabrakło przeróżnych kulinarnych regionalnych specjałów, zabawek, wiklinowych koszyków, glinianych garnków i ręcznie wykonanej biżuterii.
Więcej na stronie organizatora Goniądzkich Jarmarków.
[nggallery id=1011]
Na jarmarcznej scenie wystąpili artyści z Grodna, Lidy, Żydkowicz w obwodzie homelskim na Białorusi. Zabrzmiały od kilkudziesięciu lat nie słyszane utwory wykonane w języku jidysz, hebrajskim, rosyjskim, białoruskim przy akompaniamencie akordeonu, wiolonczeli, trąbki i klawiszy. Na Stary Rynek na chwilę powrócił klimat przedwojennego targu w Goniądzu.
Goście są uczestnikami Programu Dialogu Żydowsko – Chrześcijańskiego SHOMER-International.
Program of the Judeo-Christian Dialogue ‘SHOMER International’ © 2011-2015
[nggallery id=1012]
W związku z lipcowym festiwalem Rock na Bagnie, organizatorzy informują, że stoiska z regionalnymi specjałami będą ustawione na Starym Rynku od czwartku do niedzieli tj. 2-5 lipca.
Jest to okazja do tego, aby wystawić stoiska z takimi sezonowymi owocami jak: jagody, czereśnie, truskawki, a nawet ziemniaki i grzyby.
By wziąć udział w targach należy spełniać kryterium zamieszkania na terenie powiatu monieckiego, zgłoszenia z zewnątrz nie będą przyjmowane.
Kto chciałby wziąć udział w targach powinien skontaktować się z koordynatorem goniądzkich jarmarków Panią Teresą Mlejnek-Dylewską pod numerem tel. 857 380 021 wew. 17.

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

24 czerwca 2019
Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
Dzień Przytulania

Archiwa