Wycieczka rowerowa

wtorek, Czerwiec 23, 2015
Autor: Teresa Mlejnek-Dylewska

W sobotę 20 czerwca Goniądzki Klub Turystyki Aktywnej wybrał się na wycieczkę rowerową, której głównymi celami było uwrażliwienie nas na piękno okolicy, przybliżanie tradycji regionu oraz dostrzeżenie walorów turystycznych, a przede wszystkim popularyzacja aktywnej formy spędzania czasu wolnego.
rower
Na trasie (16 km) omijającej drogi asfaltowe podziwialiśmy przyrodę, a także zwiedziliśmy zespół zabytków w Downarach obejmujący kościół i plebanię. Budynki wybudowane zostały w latach dwudziestych XX wieku, na terenie spalonych koszar rosyjskich.
Dzięki uprzejmości proboszcza parafii ks. Ryszarda Paszkiewicza obejrzeliśmy zabytki od wewnątrz. Natomiast szukanie pozostałości po rosyjskich koszarach wojskowych zakończyło się odnalezieniem wielkiej studni carskiej i cegły z datownikiem „1896”.
Warte zainteresowania okazały się przydrożne krzyże. Na podstawie krzyża kamiennego stojącego we wsi Owieczki poznaliśmy technikę odczytywania inskrypcji na tego typu obiektach.
Wycieczka zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami. Pomimo zmęczenia wykrzesaliśmy z siebie siły na swobodne harce na wsi.
[nggallery id=1016]
Wycieczkę zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Goniądzu. Dziękujemy również Panu Darkowi Potockiemu, za troskliwą opiekę nad nami, czyli członkami Goniądzkiego Klubu Turystyki Aktywnej.

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

17 czerwca 2019
Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszami

Archiwa